Słownik

Od czego chcesz zacząć?

Wstęp

Zakładka "Słownik" zawiera pełną listę rozpoznawanych zbędnych obiektów oraz odpowiadające im programy. Umożliwia zapoznanie się z ilością znanych obiektów w bazie Odkurzacza, a także odszukanie interesującej aplikacji i tworzonych przez nią zbędnych obiektów.

Przygotowanie

W głównym oknie, przejdź do zakładki "Słownik". Kliknij przycisk "Przeglądaj słownik". Otworzy się okno "Słownik".

Możesz wczytać listę tylko z wybraną kategorią typów obiektów, np.: "Internetowe" lub ponownie pełną listę przyciskiem "Pokaż wszystkie ponownie".

Jak przeszukać wyniki?

  • Aby sprawdzić, czy dana aplikacja jest rozpoznawana przez Odkurzacz, możesz przeszukać listę. W tym celu kliknij przycisk lornetki lub kliknij na klawiaturze przycisk "F3". Wpisz szukaną frazę w polu edycji. Naciśnij ponownie przycisk lornetki, aby odszukać frazę i kolejno, aby odszukać następne. Jeśli fraza zostanie odnaleziona, odpowiadający wpis na liście zostanie podświetlony. W przeciwnym razie, pole edycji zmieni tło na czerwone.
  • Minimalna długość szukanej frazy to 3 znaki.

Wyjątki w Słowniku

Niektóre obiekty w słowniku posiadają specjalne oznaczenie ikoną zakazu oraz opisem "(Filtr wykluczony) ...". Odkurzacz posiada w bazie informacje o obiektach, których usuwanie mogłoby uszkodzić dany program. Jest to jedno z ważnych zabezpieczeń.

Uwaga! Dlaczego niektóre obiekty są blokowane?

  • W powyższym przykładzie obiekty językowe pochodzące od programu "ABC" nie mogą być rozpoznane jako zbędne i usunięte. Ów program "ABC" wymaga je do pracy nawet pomimo zupełnie zbędnego języka chińskiego. Dzieje się tak dlatego, iż niektóre programy podczas uruchamiania sprawdzają integralność własnych plików, które domyślnie były instalowane. Jeśli któryś z plików będzie brakował, program "ABC" najpierw uruchomi swój instalator przechowywany w specjalnej lokalizacji. Następnie instalator przystąpi do odbudowania struktury plików poprzez ich ponowne utworzenie. W ten sposób w najlepszym przypadku Odkurzacz ponownie odnajdzie zbędny plik programu "ABC" i go usunie, a cały proces z odbudowaniem struktury po stronie programu "ABC" zacznie się od nowa. W innych przypadkach wymagane będzie ponowne zainstalowanie programu "ABC".
  • Powyższe problemy rozwiązuje "Słownik", który jest jednym z kluczowych elementów bazy sygnatur Odkurzacza.