Problem z nieczytelną/drobną czcionką w Odkurzaczu 14.1 - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Problem z nieczytelną/drobną czcionką w Odkurzaczu 14.1

Niektórzy użytkownicy korzystający z Odkurzacza w wersji 14.1, zgłaszają problem z nieczytelną, drobną czcionką w całym interfejsie programu. Problem jest znany i trwają prace w celu wyeliminowania go w wersji 14.2.

 

 

Problem występuje w systemach Windows 7, 8.1 oraz 10 i być może jest spowodowany zmianą skalowania DPI przez użytkownika komputera lub zastosowaniem zmienionego stylu Windows.

Możliwym rozwiązaniem (nie potwierdzonym) jest wyłączenie wbudowanej skórki w Odkurzacza oraz zmiana domyślnej czcionki na dowolną inną, np: Trebuchet MS, 10pkt.
Aby to zrobić, należy wejść w głównym oknie w "Ustawienia" (1), następnie przejść do zakładki "Profil użytkownika" (2), wyłączyć opcję "Korzystaj ze skórki wbudowanej w program" (3). Następnie zmienić krój domyślnej czcionki (4) za pomocą okna "Czcionka" (5). Zapisać zmiany przyciskiem "Zastosuj" (6). Sprawdzić rezultat wprowadzonych ustawień po ponownym uruchomieniu programu Odkurzacz.

(kliknij aby powiększyć obraz)

Osoby, które są zainteresowane pomocą w celu przeanalizowania problemu, proszę o kontaktowanie się przez formularz zgłoszenia błędu lub bezpośrednio przez rozmowę na żywo na stronie www.pomoc.franmo.pl