Usuwanie Odkurzacza przez Norton Symantec - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

poniedziałek, 16 styczeń 2017 14:09

Usuwanie Odkurzacza przez Norton Symantec

Istnieje problem z oprogramowaniem antywirusowym "Symantec Norton", które notorycznie blokuje różne elementy Odkurzacza. Poprzednie zgłoszenia dotyczyły Odkurzacza w wersji 14.1. Tym razem problem powtórnie dotyczy Odkurzacza, lecz w wersji 14.2. Być może ma to miejsce przy każdym nowym wydaniu Odkurzacza - to użytkownicy zgłaszają problemy, dzięki czemu jestem w stanie zareagować w stronę pomocy technicznej Symantec. A ta jest, co najmniej utrudniona przez angielskie labolatorium (kto zgłaszał problemy fałszych alarmów na stronie firmy Symantec, ten wie ile trzeba przejść kroków przez formularz).

Na chwilę obecną problem dotyczy usuwania:

  • zainstalowanego Odkurzacza z instalatora wersji 14.2 (http://franmo.pl/v2/pobierz/odk14.2.0.4492setup.exe)
  • pobranej autopoprawki nr 1 do Odkurzacza w wersji 14.2 (http://franmo.pl/v2/update/odkurzacz.exe)

W pierwszym przypadku, Norton już nie usuwa pliku "odkurzacz.exe" po zainstalowaniu. Czyni to jednak po pobraniu autopoprawki. Oba problemy zostały zgłoszone i są rozwiązywane lub już rozwiązane.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 styczeń 2017 14:26

2 komentarzy

  • Link do komentarza Autor Odkurzacza czwartek, 19 styczeń 2017 21:35 napisane przez Autor Odkurzacza

    Problem dotyczy wersji 14.2, jeśli Norton usuwa także wersję 13.x to potrzebna jest dokładna wersja np.: 13.1 aby można to było zgłosić.

    Nie mniej jednak, radzę zainstalować najnowszą wersję Odkurzacza. Tym bardziej, że wyszła wersja 14.3 i problem z Nortonem może się pojawić (choć zostało to zgłoszone profilaktycznie dzisiaj przy okazji wydania 14.3).

  • Link do komentarza Marcin środa, 18 styczeń 2017 02:50 napisane przez Marcin

    Miałem to samo. Norton USUWA mi Odkurzacz 13 po aktualizacji. Nie mogę odblokować tego na Nortonie. Chyba odinstaluje Norton, zainstaluję nową wersje Odkurzacza i dopiero Norton.

Skomentuj